Поліетилен (РЕ) отримують полімеризацією газу етилену при високому і низькому тиску. Поліетилен, що отримується при високому тиску (150-300МПа, 150-320˚С), називається поліетиленом високого тиску (ПВД) (або низької щільності LDPE). При низькому тиску (<4 МПа, 80˚С) отримують поліетилен низького тиску (ПНД) (або високої щільності HDPE). Це поліетилени марок PE-100, PE-300.
Поліетилен високого тиску LDPE це гнучкий матеріал - всілякі плівки, кришки на банки, і інші подібні вироби.
Поліетилен низького тиску HDPE це досить жорсткий матеріал, але міцний, що згинається без зламів - використовують для виготовлення напірних труб і трубопровідних фітингів, при виробництві конструкційних пластиків - листи, прутки, стержні, профілі, плити.
Поліетилен HDPE є твердий матеріал, з воскоподібне на дотик поверхнею. HDPE має високу в'язкість, гнучкістю, розтяжністю і еластичністю. Має малу щільність - 0,95 - 0,96 г / см3, тому матеріал легший за воду. Робочі температури HDPE від -50°С до + 80°С, Поліетилен HDPE також володіє хорошими діелектричними властивостями, а стійкість до радіоактивних випромінювань і атмосферних умов одна з найвищих серед полімерних матеріалів. Поліетилен HDPE фізіологічно нешкідливий і придатний до контакту з харчовими продуктами.