Професіонали

в інженерних

пластмасах

+380636193404, +380993593119

+38 063 6193404
+38 067 3546970

+38 099 3593119

 (0)

Поліоксиметилен POM (Поліацеталь) – технічний термопласт, продукт полімеризації формальдегіду з молекулярною масою: 40-120 тис.
Температура плавлення становить близько 180 °C. Поліоксиметилен схильний до гідролізу кислотами і окислення, наприклад, у присутності хлору. Поліацеталь у заготовках для подальшої механічної обробки (листи, стрижні, втулки) випускається з різними наповнювачами (скловолокно, мастило, еластомер, дисульфід молібдену), що підвищують експлуатаційні властивості полімеру. Натуральний POM є внутрішньо непрозорим - білим, через його високу кристалічність. Поліацеталь POM-C має щільність 1,390-1,40 г/см3 .
Використовується в деталях, що вимагають високої жорсткості, низького тертя та чудової стабільності розмірів. Стійок до ударних навантажень, органічних розчинників та олій, добре піддається обробці.

Розрізняють два типи поліацеталю: сополімерний POM-C та гомополімерний POM-H.
Найбільше, широкого поширення набув матеріал поліацеталь POM-C та його модифікації.
Одним з різновидів POM також є Параформальдегід (PFA), що містить на кінцях своєї молекули крім ацетальної групи, -H і -OH.
Поліформальдегід може застосовуватися для отримання волокна.

 

Вироби із поліацеталю POM-C.
Поліацеталь ПОМ-С використовують як замінник металів і сплавів у конструкціях: для виготовлення шестерень, вкладишів підшипників ковзання, деталей автомобілів, корпусів побутової техніки, електротехнічних деталей та арматури, а також при виготовленні медіаторів для гітар.
Заготівлі з поліоксиметилену, завдяки фізіологічній нешкідливості та стійкості до дезінфекції та стерилізації, знайшли широке застосування у харчовому обладнанні та медицині. Також поліоксиметилен використовується в ортопедичній стоматології як матеріал для виготовлення каркасів бюгельних протезів.

Поліацеталь (Poliacetal) - це прийнята у всьому світі назва матеріалу Поліоксіметилен. У Європі та Америці його називають ще просто Ацеталь (ACETAL).
Також у розмові та в промисловості прижилися ще деякі назви даного матеріалу, які виникли з торгових марок різних виробників.
Для багатьох фахівців Поліоксиметилен (Поліацеталь) відомий під назвами, наприклад: Ертацеталь (ERTACETAL®), OMEGA-TAL®, Ацетрон (ACETRON®), Зеламід (ZELLAMID®) або Дельрін (DELRIN®).


Поліацеталь PОМ-C
Робоча температура (макс.), °C: +100
Щільність, г/см3 - 1,39 - 1,40


Поліацеталь PОМ-C 25GF ( армований скловолокном)
Робоча температура (макс.), °C: +110
Щільність, г/см3 - 1,58


Більше характеристик поліяєаля - на сторінках матеріалів.


Аналоги поліацеталю.
Поліацеталь ПОМ-С за більшістю своїх характеристик може бути аналогом матеріалу Zedex ZX-100K.
Також близьким до поліацеталю за багатьма характеристиками є матеріал поліетилентерефталат-пластик ПЕТ, лавсан. При тій же щільності, температурних характеристиках і твердості Шору (D), як у пластику ПЕТ, поліацеталь має менший модуль пружності, більшу жорсткість і меншу стійкість до стирання, ніж ПЕТ і ПА6.

Наша компанія пропонує тільки високоякісні вироби європейських і українських виробників. Використовуючи придбану у нас продукцію Ви можете бути впевнені, що вона пропрацює тривалий час і відповідає всім нормативам.