Професіонали

в інженерних

пластмасах

+380636193404, +380993593119

+38 063 6193404
+38 067 3546970

+38 099 3593119

 (0)

Поліамід (PA) - пластмаса на основі лінійних синтетичних високомолекулярних сполук, що містять в основному ланцюзі амідні групи -CONH-.
Поліамід (Poliamide) – це прийнята у всьому світі назва даного матеріалу. У Європі та Америці його називають ще іноді Нейлон (NYLON).
Капролон - назва поліаміду що виникла СРСР, т.к. для виробництва цього пластику використовувався капролактам (капролактан) - полімерна сировина на основі бензолу.
Також у розмові та в промисловості прижилися ще деякі назви даного матеріалу, які виникли з торгових марок різних виробників.
Для багатьох фахівців поліаміл-капролон відомий під назвами, наприклад: Ерталон (ERTALON®), Нітралон (NYLATRON®), Текаст (TECAST®) або Зеламід (ZELLAMID®).

 

Вироби із Поліаміду.
Поліаміди використовуються в машинобудуванні, автомобільній, авіаційній, текстильній промисловості, а також медицині та інших областях.
Поліамід з добавкою масла (маслосодержащий) застосовується при виробництві Капролону зі зниженим коефіцієнтом тертя.
Поліамід-капролон також може бути використаний як антикорозійний матеріал для захисту металів та бетону.
З поліаміду-капролону виготовляють шайби для лабіринтних ущільнень валів.
Багатьом відомі коліщатка на роклах (візки для перевезення вантажів на палетах), але не всі знають, що коліщатка на них виготовлені саме з поліаміду-капролону.
У медичній промисловості поліамідні волокна використовуються виготовлення протезів, хірургічних ниток, штучних кровоносних судин. У вигляді лаків під час виробництва ортопедичних виробів.
У текстильній промисловості з поліаміду виготовляють нитки, тканини, канати, мотузки у тому числі для рятувальних робіт та альпінізму. У народному господарстві поліамід часто використовується як плівка, клею. У харчовій промисловості часто використовується у вигляді одношарових та багатошарових оболонок, наприклад, оболонки для ковбасних виробів.
В автомобільній промисловості у вигляді корпусів різних електронних блоків, захисних частин, паливних та гідравлічних трубок, ручок та інших виробів.
Фотографії виробів із поліамідів – на сторінках матеріалів.


Робоча температура поліаміду, залежно від модифікацій, - від -40°С до +100 (110)°С.
Короткочасно, якісний поліамід може витримувати температуру +120°с.

 

 

Поліамід PA
Робоча температура (макс.), °C: +100 ─ +105
Щільність, г/см3 - 1,13 - 1,15

 

Поліамід PA6.6
Робоча температура (макс.), °C: +100
Щільність, г/см3 - 1,14

 

Поліамід PA6.6-30GF ( армований скловолокном)
Робоча температура (макс.), °C: +110
Щільність, г/см3 - 1,29

 

 

Більше характеристик поліамідів - на сторінках матеріалів.


Аналогами Поліаміду-Капролону, залежно від необхідних властивостей, за характеристиками матеріалу можуть вважатися Поліоксиметилен (Поліацеталь) та Поліетилентерефталат (Пластик ПЕТ-лавсан).
Це матеріали стоять в одному ряді інженерних пластмас з поліамідом, але за деякими своїми властивостями (напр. щільність, міцність, гігроскопічність) набагато перевершують звичайний поліамід ПА6 і можуть з успіхом замінювати різні модифікації поліамідів.

 

Наша компанія пропонує тільки високоякісні вироби європейських і українських виробників. Використовуючи придбану у нас продукцію Ви можете бути впевнені, що вона пропрацює тривалий час і відповідає всім нормативам.